Evlilik Öncesi Danışmanlık – Kaynak Psikoterapi

EVLİLİK ÖNCESİ DANIŞMANLIK

Sizi Mutluluğa Hazırlıyoruz:

Doğru eş seçimine, evliliğin gerektirdiği sorumlulukları yerine getirmeye ve mutlu bir evliliğe sizi hazırlıyoruz. Mutlu, keyifli ve başarılı bir yaşam için yaşam ustalığı becerilerinizi geliştiriyoruz, gelecekte evliliğinizi tehdit edebilecek riskler için önleyici iyileştirmeler yapıyoruz.

Çeşitli nedenlerden dolayı, her yıl pek çok evlilik boşanmayla sonuçlanıyor ya da ilişkilerde sıklıkla ayrılıklar ve geçimsizlik sorunları yaşanıyor. Boşanmaları, ayrılıkları ve uyum sorunlarını ortaya çıkartan ilişki biçimlerinden ya da kişilik yapılarından kaynaklanan olumsuz etkenler önceden öngörülebilir ve önemli bir kısmı üzerinde iyileştirici çabalar ortaya konabilir.

Yanlış eş seçimi ya da hazır olmadan evlilik sürecine girilerek, ileride giderilmesi mümkün olmayan ya da çiftlere ve ailelerine ağır bedeller ödeten sonuçlarla karşılaşmamak için evlilik öncesi danışmanlık sürecinden yararlanabilirsiniz.

Sağlıklı ve Mutlu Evlilikte Yaşananlar:

Sağlıklı ve mutlu bir evlilik için vazgeçilmez ön koşul, doğal bir şekilde sevgi zemininde gelişen, yaşamı ortak bir kader olarak seçebilmelerine yetecek güçlü bir bağlılık duygusudur. Bu duygu, birbirlerini eş olarak görüp kabullenebilmelerini ve birlikte yaşamlarından haz, keyif alabilmelerini sağlayan güçlü bir duygudur. Bireyleri bütünleştirip eş yapan, eşleşmeyi sağlayan en temel unsur bu duygudur. Sağlıklı evliliklerde çiftler, tatmin edici bir iletişim halindedirler ve kendilerini ifade edebilme, karşılıklı anlayış oluşturabilme imkanlarına sahiptirler. Etkili bir iletişime sahip bu tür evliliklerde hem daha az çatışma yaşanır hem de çatışmalar yönetilemeyecek şiddette olmaz. Çiftler gelişimsel değişikliklerekolay ve başarılı bir biçimde uyum sağlarlar. Stresli olaylarla baş edebilirler ve bir kriz karşısında çabucak kendilerini toparlayabilirler, Çoğu kez uzlaşımcı bir işbirliği ile, doğru, etkili problem çözme yaklaşımları ile, problemlerini daha kolay ve hızlı bir şekilde çözebilirler. Aile sisteminde çok az problem yaşanır ve olağanüstü koşullarda dahi fonksiyonlarını iyi ve etkili bir şekilde yerine getirirler.

Diğer önemli bir unsur, eşler arasında geliştirilmiş güven, dürüstlük ve içtenliğe dayalı açıklık becerisidir. Zorlayıcı hayat şartları ve problemleri karşısında dağılmadan, çözülmeden yol alabilmelerini, sevgi, bağlılık ve sadakatlerini sürdürebilmelerini ancak bir geven zemininde sağlayabilirler.

Sağlıklı ve mutlu evlilikte eşler, yaşam ve ihtiyaçları ile ilgili daha çok şeyi paylaşırlar, daha fazla dayanışma ve işbirliği içinde hareket ederler. Birlikte vakit geçirip, birlikte eğlenebilirler, ortak ilgi ve kaygılara, gelecek ideallerine sahiptirler. Kişisel farklılıklarını saygı ve hoşgörü zemininde, birbirlerinin öncelikli ihtiyaçlarına duyarlı bir yaklaşımla kabullenip, bütünleştirici bir kaynak olarak değerlendirebilirler.

 • Sağlıklı aile üyeleri birbirleriyle açık, tamamlayıcı, uygun iletişim kurarlar,
 • Aile üyeleri birbirine güvenir, dürüst ve içten yaklaşır,
 • Ailedeki haklar, görevler bütün aile üyelerinin kabul edeceği biçimde dağıtılır,
 • Aile üyeleri kendilerine saygılıdır ve olumlu benlik algıları vardır.
 • Karşılıklı saygı ve sevgi,
 • Arkadaş olabilmek,
 • Birbirlerine bağlılık ve güven duyma,
 • Sadık olma,
 • Doğacak çocukların yetiştirilmesi konusunda ortak fikirlere sahip olma,
 • Çatışma çözmeyi başarma ya da geliştirme,
 • Geleceğe dair ortak ideallere sahip olma,
 • Birbirlerinin kişisel amaçlarını ve başarılarını destekleme,
 • Dini – politik görüşlerde ortaklık ve ya farklılıklar durumunda birbirlerinin görüşlerine saygı gösterme,
 • Birbirlerine duygusal ve fiziksel şiddet uygulamama,
Konularında da yetişkinlik becerilerini geliştirmiş ve kazanmış olmalıdır.

İzmirde, Alsancaktaki merkezimizde sizlere sağladığımız hizmet bir danışmanlık ya da arabuluculuk hizmeti değil; sorunlarınızı kesin ve kalıcı bir biçimde çözmeyi, sizleri ve ilişkinizi değiştirerek ilişkinizi, yaşam uyumunuzu ve kalitenizi iyileştirmeyi amaçlayan dönüştürücü bir hizmettir.
Mutlak bir çaresizlik söz konusu değildir. Sorunlar çözülebilir, ilişkiler, yapılar ve sistemler iyileştirilebilir. Mesleki eğitimlerimiz ve uzun yıllara dayalı deneyimlerimizle en zorlayıcı sorunlarınız çözmek, ilişkilerinizi ve yaşam kalitenizi iyileştirmek, yükseltmek için hazırız.

vertical

Evlilik öncesi danışmanlık hizmeti, çiftlerin evlilik sürecine hazır olup olmadıklarını, evlilik uyumu açısından kaynaklarının ve risk unsurlarının neler olduğunu, değişim ihtiyaçlarının neler olduğunu anlamalarına ve psikoterapi süreci ile değişim ve hazırlık sürecini tamamlamalarını sağlar

Evlilik Öncesi Danışmanlık

DEPRESYON TEDAVİSİ


Depresyon Sıklıkla Kısa sürede, Kalıcı Olarak Tedavi Edilebilir Psikolojik Bir Sorundur.
Evlilik Öncesi Danışmanlık

PANİK BOZUKLUĞU


Panik Bozukluğu Kısa sürede, Kalıcı Olarak Tedavi Edilebilir Psikolojik Bir Sorundur.
Evlilik Öncesi Danışmanlık

SOSYAL FOBİ SORUNU


Sosyal Fobi Bozukluğu Doğru ve Yeterli Çabalarla Kalıcı Olarak Tedavi Edilebilir Psikolojik Bir Sorundur.
Evlilik Öncesi Danışmanlık

ÖZGÜL FOBİLER


Özgül Fobi Bozukluğu ve Korkular Kısa Sürede Kalıcı Olarak Tedavi Edilebilir Psikolojik Bir Sorundur.
Evlilik Öncesi Danışmanlık

VAJİNİSMUS


Vajinismus Kısa Sürede Kalıcı Olarak Tedavi Edilebilir Psikolojik Bir Sorundur.
Evlilik Öncesi Danışmanlık

CİNSEL İŞLEV BOZUKLUĞU


Cinsel İşlev Bozuklukları Doğru Yaklaşım ve Tekniklerle Tedavi Edilebilir Psikolojik Bir Sorundur.

Giriş Yap

Parolanızı mı unuttunuz?

Hesap oluştur?

Top
Görüşme başlat.
Aida: Yardımcı olabilir miyim?
Merhaba! Ben Aida.
Size nasıl yardımcı olabilirim?